XII Sylwestrowe Zawody Modeli Balonów

balon2013

Już po raz dwunasty, tradycyjnie w Muszynie z okazji Sylwestra odbyły się Zawody Modeli Balonów na ogrzane powietrze o Puchar Burmistrza Muszyny zorganizowane przez Powiatowy Zespół Szkół Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Muszynie. Ponad dwudziestu modelarzy rywalizowało w sylwestrowe przedpołudnie wypuszczając pięknie zdobione modele balonów. Niebo nad muszyńskim Rynkiem stało się areną, na której pojawiały się wielobarwne balony wykonane przez modelarzy muszyńskiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
Modele majestatycznie wzlatywały w górę unoszone ciepłym powietrzem i melodią rozbrzmiewających kolęd.
Na zawody przybył i przyglądał się startom  Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Pan dr Jan Golba.
- Te zawody to piękna tradycja, która wpisała się na trwałe w życie Muszyny i bardzo dziękuję za jej podtrzymywanie – powiedział Pan Burmistrz.
Startom balonów przyglądali się również przybyli goście oraz mieszkańcy Muszyny, którzy nie szczędzili słów uznania i pochwał dla młodych modelarzy i organizatorów.
Po prawie dwugodzinnej rywalizacji, w której oceniano zdobienie balonów oraz czas ich lotu przyszedł czas na podsumowanie zawodów i nagrodzenie zawodników. Najlepsi z rąk burmistrza otrzymali puchary i dyplomy. Wszyscy startujący w zawodach również zostali obdarowani dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.
I miejsce w zawodach zajęła Agnieszka Majka, II miejsce przypadło rodzeństwu Kornelii i Cyprianowi Hamernik, III miejsce zdobył Paweł Koprowski.
Ponadto przyznano wyróżnienia za najpiękniejsze zdobienie balonu Agnieszce Majce i Filipowi Kapłonowi oraz za najdłuższy lot Kornelii i Cyprianowi Hamernikom. Przyznano także wyróżnienia dla najmłodszych zawodników Tomasza Śmiałka i  Wiktorii Brauer.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki zawodów

Wyniki XII Sylwestowych Zwodów Modeli Balonów 2013

XII Sylwestrowe Zawody Balonowe – foto