Kolorowe niebo nad Muszyną

W sobotę, 5 października br., w bezchmurne, błękitne niebo nad muszyńskim stadionem wzbiły się dziesiątki barwnych latawców.

Ponad 50-ciu uczestników XXXIV Wojewódzkich Zawodów Latawcowych Szkół i Placówek Wychowania Pozaszkolnego po raz kolejny wykazało się dużą pomysłowością i talentem plastycznym w ich wykonaniu. Rywalizowali w dwóch kategoriach – latawców płaskich (posiadających jedną płaszczyznę nośną i ustatecznienie w postaci ogona) oraz latawców skrzynkowych (posiadających dowolną ilość płaszczyzn nośnych, tworzących dowolne formy przestrzenne). Tutaj oceniane były zarówno walory estetyczne, jak i technika oraz precyzja wykonania latawca. Punktowano również sam lot , głównie jego stabilność. Ponadto bardzo emocjonująca stała się dodatkowa rywalizacja w obydwu kategoriach, tzw. wysokościowa.

W kategorii latawców płaskich I miejsce  zajął Maciej Wiśniewski, II – Adrian Padoł, a III ex aequo – Zuzanna Barnowska i Nika Murzyn – wszyscy reprezentujący Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Muszynie. W kategorii latawców skrzynkowych zwycięzcą okazał się  Krzysztof Piekarski z sądeckiego klubu modelarskiego „Aviator”, zaś kolejno II i III miejsce zajęli Patryk Murzyn i Andrzej Moszczak z OPP Muszyna.  Rywalizacja wysokościowa w latawcach płaskich okazała się jednakowo szczęśliwa dla Michała Biela  z „Aviatora” Nowy Sącz oraz Niki i Patryka Murzyn z OPP Muszyna. III punktowane miejsce zajął Jakub Stachnik z OPP. W kategorii wysokościowej latawców skrzynkowych zwyciężyli ex aequo Aleksandra Kowalczyk i Patryk Murzyn zaś III miejsce zdobył Krystian Hnatiuk – modelarze reprezentujący OPP w Muszynie. Na zakończenie wszystkim uczestnikom zostały wręczone  ufundowane przez sponsorów nagrody.

Sobotnie zawody zorganizowało wchodzące w skład Powiatowego Zespołu Szkół – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Muszynie. Uczestnikami byli modelarze z Muszyny i okolic oraz Nowego Sącza i Krakowa, którzy pod okiem swoich instruktorów wykonywali swoje prace nawet przez kilka tygodni, wkładając w to mnóstwo   umiejętności  i zaangażowania.

Ta jesienna impreza nie tylko weszła już na stałe do kalendarza wydarzeń, ale również stała się rodzinnym świętem i okazją do wspólnego, miłego spędzenia wolnego czasu – powiedziała gratulując zwycięzcom i zamykając zawody dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie – mgr Mirosława Hadała.

DSC_0143

Więcej zdjęć w Galerii